Naudinga informacija » Apsaugos sistemų palyginimas - laidinė ar belaidė?

Apsaugos sistemų palyginimas - laidinė ar belaidė?

Negalite apsispręsti kokią apsaugos sistemą pasirinkti - laidinę ar belaidę? Ar pavyks darbus atlikti pačiam? Tikimės, jog perskaitę šį straipsnį rasite atsakymus į labiausiai Jums rūpimus klausimus.
Priklausomai nuo situacijos galite rinktis tiek laidinę tiek belaidę apsaugos sistemą, tačiau yra keli pagrindiniai kriterijai, kuriuos turite apsvarstyti.

 

 

Palyginimas pagal patikimumą

Pasirodžius pirmosioms belaidėms apsaugos sistemoms, jos turėjo problemų dėl dažnų klaidingų suveikinėjimų ir radijo signalų trikdžių, tačiau technologijos sparčiai tobulėja ir šiai dienai šios problemos jau išspręstos. Daugelis belaidžių prietaisų naudoja individualią belaidę technologiją ir vieni kitiems nebesukelia signalo trikdžių.

Tačiau visgi laidinės apsaugos sistemos laikomos patikimesnėmis. Pagrindinės preižastys yra dvi: joms nereikalingos baterijos ir nereikia jaudintis dėl  per silpno signalo.

 

 

Palyginimas pagal kainą 

Faktas yra tas, kad belaidės apsaugos sistemos įranga kainuos brangiau už laidinę, nes kiekvienas įrangos komponentas bus radijo signalo siųstuvas ir/arba imtuvas. Laidinėse apsaugos sistemose naudojami pigesni komponentai, kaip pvz. magnetiniai kontaktai durims arba langams. Taip pat naudojamos laidinės klaviatūros ir kita įranga, kurios veikimui nėra reikalingas radijo signalas. Laidinės apsaugos sistemos savikaina dažnu atveju bus paprasčiausiai mažesnė.

 

Tačiau yra dar vienas kriterijus ženkliai įtakojantis kainą lyginant šiuos du apsaugos sistemų tipus. Tai yra kabelių tiesimas. Iš kiekvieno laidinės apsaugos sistemos komponento į centralę turi būti nutiestas kabelis. Šių kabelių tiesimas užims laiko ir šiems darbams išleista pinigų suma dažnai viršys sumą, sutaupytą perkant laidinės apsaugos sistemos įrangą.

 

Tai visgi, kas pigiau? Dažnu atveju be individualios situacijos įvertinimo ir sąmatos paskaičiavimo nerasite tikslaus atsakymo. Kreipkitės į mus. Drauge rasime optimaliausią sprendimą.

 

 

Palyginimas pagal instaliavimo sudėtingumą

Specializuotai apsaugos sistemų įmonei nebus didelio skirtumo kokią įrangą instaliuoti. Kitaip tariant - Jūs užsakot muziką, o mes grojame. Tačiau... Jeigu norite sutaupyti pinigų ir apsaugos sistemos instaliavimo darbus ruošiatės atlikti patys - turite viską nuodugniai suplanuoti ir apsvarstyti visus galimus niuansus. Ko gero kyla klausimas, kurį apsaugos sistemos tipą įsirengti bus paprasčiau ir ar sugebėsite? Pabandysime atsakyti į Jums rūpimus klausimus.

 

Belaidės apsaugos sistemos dažniausiai instaliuojamos greičiau ir paprasčiau. Jos reikalauja tik minimalaus gręžimo ir kabeliavimo (maitinimo kabelis dažniausiai būna reikalingas tik valdymo panelei). Belaidžiai apsaugos sistemos jutikliai ir kiti komponentai gali būti montuojami varžtais arba dvipuse lipnia juostele, todėl tam nereikės specialių įrankių.

Belaidę apsaugos sistemą nesunkiai susimontuosite ir patys, net jeigu šalia ir nėra žmogaus, galinčio jums padėti.

 

Laidinei apsaugos sistemai, priešingai negu belaidei, reikės nemažai gręžimo, įvairių grąžtų ir kitų papildomų įrankių. Jeigu nėra žinoma, kuriose vietose išvedžiota elektros instaliacija - patariame naudoti elektroninį elektros laidų ieškiklį, nes atsiranda rizika, kad gręždami pažeisite paslėptą elektros kabelį. Jeigu apsaugos sistemą įrenginėjate individualiam name, tuomet gali prireikti ilgesnių kopėčių - pavyzdžiui ant fasadinės sienos tvirtinant lauko sireną. Taip pat reikės specifinių žinių jungiant laidinius apsaugos sistemos komponentus tarpusavyje. Prasigręžimas tarp patalpų pertvarų arba tarp perdangų taip pat gali tapti iššūkiu, jeigu anksčiau nesate to darę. Patyrę apsaugos sistemų montuotojai šiems darbams atlikti dažniausiai pasirenka dviejų žmonių komandą. Jeigu esate tinkamai pasiruošę - tuomet pirmyn! Tačiau priešingu atveju tai, galbūt, nebus pati geriausia idėja.

 

Programavimo darbai bus reikalingi renkantis tiek laidinę, tiek belaidę apsaugos sistemą. Dažniausiai visos apsaugos sistemos komplektuojamos su instaliavimo ir programavimo gidais, taip pat daug informacijos galima rasti ir internete. Tačiau tam tikros apsaugos sistemos yra "draugiškesnės" ir lengviau suprantamos paprastam vartotojui. Prie tam tikrų apsaugos sistemų nustatymus galima atlikti prijungus kompiuterį. Su "pasidaryk pats" tipo apsaugos sistemomis tikrai nekils didelių problemų, bet verta paminėti tai, kad šio tipo apsaugos sistemos dažniausiai būna belaidės.

 

Sprendimas pačiam įsirengti apsaugos sistemą priklauso nuo Jūsų turimų įgūdžių, pasitikėjimo savimi, ir laiko, kurį galėsite tam skirti. Pinigai, kuriuos sutaupysite gali būti neverti galvos skausmo, tačiau jeigu Jums patinka iššūkiai ir turite tam tikrus įgūdžius - tuomet nedvejokite. Svarbiausia susiplanuokite visus darbu iš anksto, išsiaiškinkite konkrečios apsaugos sistemos jungimo specifiką, pasiruoškite reikiamus įrankius, paskirkite laiko ir išstudijuokite instaliavimo instrukciją. Atsakymus į daugelį klausimų galite rasti internete, naudodamiesi paieškos sistema arba kreipkitės tiesiai į mus. Tikime, jog jums pavyks!

 

 

Palyginimas pagal technologijų tobulėjimą ir suderinamumą

Belaidės apsaugos sistemos per gana trumpą laiką sparčiai patobulėjo. Tai reiškia, kad senesnės belaidės apsaugos sistemos jau gali būti techniškai nebepalaikomos ir gali būti sunku surasti pakaitinį įrangos komponentą. Jeigu norite atnaujinti jutiklį arba valdymo panelę, Jums gali reikėti keisti visą sistemą.

Laidinėse apsaugos sistemose naudojama technologija yra gana nusistovėjusi, todėl dažniausiai nauji komponentai bus suderinami su Jūsų turima apsaugos sistema ir veiks įprastai. Taip pat yra galimybė suderinti tam tikrų skirtingų gamintojų siūlomą įrangą.

 

 

Palyginimas pagal apsaugos sistemos perkeliamumą

Jeigu būstą aba patalpas nuomojatės arba ateityje planuojate keltis į naują būstą - greičiausiai norėsite apsaugos sistemą pasiimti su savimi. Ko gero savaime aišku, jog dėl laidų nebuvimo belaidę apsaugos sistemą į naujas patalpas perkelsite daug paprasčiau negu laidinę. Taip pat sienose ar lubose liks mažiau skylių po įrangos nukabinimo. Tai gali būti svarbus faktorius, jeigu patalpos nuomojamos. 

 

Kartais gali prireikti perkelti vieną ar kitą jutiklį, arba įrengti papildomą. Esant belaidei apsaugos sistemai tą padarysite gana paprastai. Norėdami perkelti laidinės apsaugos sistemos komponentą - į naują vietą reikės atvesti naują kabelį.

 

 

Palyginimas pagal reikalingos priežiūros intensyvumą

Lyginat apsaugos sistemas ir jų tipus, nepamirškite ir joms reikalingos priežiūros. Kad ir kokia būtų apsaugos sistema - visoms joms bus reikalinga tam tikra priežiūra, tačiau yra vienas esminis skirtumas tarp laidinių ir belaidžių apsaugos sistemų - baterijų keitimas.

 

Laidinės apsaugos sistemos akumuliatorius talpinamas dėžėje prie centralės. Tai alternatyvus energijos šaltinis ir nutrūkus elektros energijos tiekimui, šio akumuliatoriaus dėka, apsaugos sistema nenustoja veikus. Įprastai akumuliatoriaus tarnavimo trukmė 3 - 5 metai, tuomet apsaugos sistema informuoja, kad akumuliatorių reikia pakeisti. Tai nėra sudėtingas procesas ir daug apsaugos sistemų naudotojų atlieka tai patys, taip sutaupydami pinigų, kuriuos reikėtų sumokėti apsaugos sistemų priežiūros paslaugas teikiančiai įmonei.

 

Belaidės apsaugos sistemos baterijas naudoja ne tik pagrindinėje valdymo panelėje, tačiau ir kiekviename jutiklyje su siųstuvu. Šių baterijų tarnavimo trukmė svyruoja nuo 1 iki 3 metų, priklausomai nuo patalpos naudojimo intensyvumo ir baterijos tipo. Visas jas anksčiau ar vėliau reikės pakeisti. Galima naudoti ličio arba aukštesnės kokybės baterijas, taip tarnavimo trukmė prailginant net iki 5 metų, tačiau jų kaina bus analogiškai aukštesnė.

 

Jeigu pastatas didesnis - belaidės apsaugos sistemos baterijų keitimas gali kainuoti nemažai pinigų, tačiau kartais nėra pasirinkimo galimybės. Įprastai baterijas nesunkiai pakeisite patys, tiesiog reikės fiziškai pasiekti reikiamą jutiklį, nuimti baterijų dangtelį ir pakeisti baterijas. Nuėmus dangtelį jutiklio tamperis į valdymo panelę išsiųs pavojaus signą, todėl kiekvienu keitimu reikės išjungti aliarmo signalą. 

 

Baterijų keitimas nėra didelė problema ir šiai dienai mes tai atliekame daugelyje prietaisų, todėl tai neturėtų būti lemiamas faktorius renkantis apsaugos sistemą. Tiesiog apsvarstykite visus aukčiau išvardintus kriterijus, tokius kaip kaina, instaliavimo ir programavimo sudėtingumas, tolimesnė apsaugos sistemos priežiūra ir tikimės jog priimsite tinkamiausią sprendimą. O jeigu dar vis dvejojate, tuomet drąsiai kreipkitės į mus konsultacijai

 

Susisiekite su mumis!