Naudinga informacija » Tinkamas apsaugos sistemos įrengimas

Tinkamas apsaugos sistemos įrengimas

Ieškodami geriausios ir optimaliausios apsaugos sistemos Jūs turite pereiti du etapus. Pirma Jūs turite surasti apsaugos sistemą, kuri turės Jūsų norimas funkcijas ir galimybes. Antra - apsaugos sistemos įranga turi būti išdėstyta tinkamiausiose vietose, kad sukurtų maksimalų saugumą.

 

Šis straipsnis supažindins Jus su pastato perimetro ir vidaus apsauga nuo įsilaužimo. Sužinosite kuo šios dvi apsaugos skiriasi ir kodėl Jums reikia jų abiejų. Taip pat kuriais atvejais gali būti daromos išimtys. Naudodamiesi šia informacija lengviau apsispręsite kokia apsaugos sistema Jums tinkamiausia. Šios rekomendacijos tiks nepriklausomai nuo to kokio tipo apsaugos sistemą naudosite - laidinę ar belaidę. Tiek laidinių, tiek belaidžių apsaugos sistemų asortimente rasite įvairių tipų jutiklių, tačiau jų funkcija išlieka ta pati - apsaugoti Jūsų turtą.

 

 

Perimetro apsauga

Perimetro apsauga yra pirmas iššūkis su kuriuo susiduria įsibrovėlis ir kurią rekomenduojame nepriklausomai nuo to, kokios paskirties objektą norite apsaugoti.

Dažniausiai perimetro apsaugai naudojami magnetiniai kontaktai. Jais rekomenduojame apsaugoti visas išorines duris ir varstomus langus. Yra kelios išimtys apie kurias sužinosite netrukus.

 

Kartais Jums gali būti siūloma įsigyti įrangą tik patalpų vidaus apsaugai (pavyzdžiui tik judesio ir stiklo dūžio jutiklius). Nors tai ir leis Jums sutaupyti pinigų - tai ne pats geriausias ir saugiausias pasirinkimas.

 

Pateikiame kelias priežastis, kodėl turėtumėje apsaugoti visą perimetrą:

Įsibrovėliai dažniausiai atidaro langus ar duris, dažnai net ir be laužimo žymių. Taip jie gana paprastai patenka į patalpas ir gali lengviau išnešti vertingus daiktus. Jeigu langai ir durys neapsaugoti - įsibrovėlis gali ramiai darbuotis juos lauždamas ir apsaugos sistema nesuveiks, kol nebus fiziškai įžengta į patalpų vidų.


Dėka magnetinių kontaktų languose ir duryse, prieš įjungdami apsaugą, klaviatūroje matysite ar viskas uždaryta. Be šių kontaktų galite pamiršti apie atvirą langą, taip įsibrovėliui palikdami puikų šansą be didelio vargo patekti į patalpos vidų.
Beveik visos apsaugos sistemos turi "Varpelio" funkciją. Šios funkcijos dėka atidarius langą ar duris apsaugos sistemos klaviatūra suskambės, net jeigu apsauga ir išjungta. Daugeliui žmonių ši funcija suteikia papildomą saugumo jausmą būnant namuose.


Nakties metu, būdami namie galite įjungti namų režimą, taip apsaugodami visus langus ir duris ir atjungdami vidaus judesio jutiklius. Taip galėsite laisvai judėti patalpų viduje, o įsibrovėliui atidarius langą ar duris bus sukeltas aliarmas.

 

Priklausomai nuo norimo apsaugoti pastato savybių, Jūsų asmeninių poreikių ir biudžeto, galimos kelios išimtys įrengiant perimetro apsaugą:

  • Neverta apsaugoti labai mažų langų (pavyzdžiui vonioje ar tualete), pro kuriuos įsibrovėlis fiziškai netilptų.
  • Galima neapsaugoti antro aukšto langų, jeigu juos pasiekti sunku ir nepatogu ir po jais nėra stogelio, laiptų ar kitų konstrukcijų kurios palengvina įsibrovimą į patalpą. Pirmo aušto langai yra daug labiau įsibrovėlių mėgstamas taikinys.
  • Grotuotų langų taip pat nėra tikslo apsaugoti, tačiau turite įsitikinti, kad grotos geros būklės ir ateityje neplanuojate jų pašalinti.
  • Įsibrovėliai patekimui į patalpas dažniausiai renkasi lengviausius, silpniausius ir patogiausius taškus. Galite praleisti tikrai sunkiai pasiekiamas varčias ir panaudoti sutaupytus pinigus svarbesnėse apsaugos sistemos vietose.

 

Pastato vidaus apsauga nuo įsilaužimo

Kiekvienoje apsaugos sistemoje turi būti numatyti įrenginiai pastato vidaus apsaugai, todėl jeigu įsibrovėliui visgi pavyks patekti į patalpos vidų - jis susidurs su antru iššūkiu. Tam dažniausiai naudojami judesio jutikliai, kurie yra efektyviausias sprendimas užfiksuoti įsibrovėliui patalpų viduje.

 

Rekomenduojame įsirengti judesio jutiklius dėl vienos pagrindinės priežasties - perimetro apsaugos magnetiniai kontaktai neužfiksuos pjaunamo arba daužiamo stiklo. Langų ir durų magnetiniai kontaktai signalą centralei perduoda tik tuomet, jeigu atidaroma varčia.

 

Dažnai naudojami ir stiklo dūžio jutikliai, tačiau rekomenduojame įrengti ir bent vieną judesio jutiklį.

Kodėl?

 

Net jeigu ir turite finansines galimybes įrengti stiklo dūžio jutiklius prie kiekvieno galimo išdaužti stiklo - jie turi dvi problemas:

  • Ne visi stiklo dūžio jutikliai reaguoja į pjaunamą stiklą. Nors stiklo pjovimas ir nėra dažnai pasitaikantis įsibrovimo į patalpas metodas, tačiau kartais taip nutinka.
  • Yra tik vienas šansas užfiksuoti stiklo dūžimą. Jeigu dėl kokių nors priežasčių jutiklis nesuveiks - antro šanso nebebus.
  • Preišingai negu stiklo dūžio jutiklis, judesio jutiklis judesį gali užfiksuoti daugybę kartų ir praktiškai nepalieka vilčių įsibrovėliui likti nepastebėtam.

Kyla klausimas kodėl stiklo dūžio jutiklis gali nesuveikti? Storos užuolaidos, baldai ir kiti objektai, kuriais apstatyta patalpa gali prislopinti garsą ir sumažinti stiklo dūžio jutiklio jautrumą. Nors instaliavimo metu stiklo dūžio jutiklis yra išbandomas, tačiau ateityje patalpoje gali atsirasti papildomų daiktų, kurie daugiau ar mažiau gali įtakoti prietaiso funkcionalumą.

 

Dauguma apsaugos sistemų turi namų režimo funkciją. Ir kaip jau minėjome anksčiau, šios funkcijos dėka galite atjungti vidaus judesio jutiklius ir apsaugoti tik perimetrą - t.y. langus ir duris. Tokiu atveju galėsite nevaržomai judėti patalpos viduje ir būti užtikrinti, jog Jūsų būsto langai ir durys bus apsaugoti nuo nepageidaujamo atidarymo.

 

Judesio jutikliai turi ir tam tikrų trūkumų. Jeigu auginate naminius gyvūnus - reikės apriboti jų judėjimą patalpose, kur įrengti judesio jutikliai. Yra ir šios problemos sprendimo būdas - taip vadinami "nereaguojantys į gyvūnus" judesio jutikliai. Jie nefiksuoja nedidelių gyvūnų (dažniausiai iki 25 kg svorio) judesių, tačiau tik tuomet jeigu tinkamai įrengti. Bet net ir jie nebus atsparūs labai aktyvių naminių gyvūnų judėjimui patalpoje (pavyzdžiui kačių laipiojimui ar šokinėjimui baldais).

Tokiais atvejai judesio jutiklį galima ir programiškai išjungti, o išvykstant ilgesniam laikui ir pasiimant naminį gyvūną kartu - įjungti vėl.

 

 

24 valandų per parą apsauga

Dažnai namuose būna vietų, kurias derėtų apsaugoti 24 valandas per parą, nepriklausomai nuo to ar apsauga įjungta ar ne. Dažniausiai tai būna apsaugos sistemos centralės dėžė, seifas, ginklų arba kitų vertingų ar pavojingų daiktų saugykla.

Šioms vietoms rekomenduojame suprogramuoti 24/7 zonos apsaugą. Apsaugą visuomet galėsite programiškai panaikinti kelių klavišų paspaudimu ir vėliau atstatyti pakartotinai.

 

 

Apibendrinant

Paskirkite tam laiko ir atiždiai išstudijuokite savo patalpų išplanavimą. Suskaičiuokite duris ir varstomus langus, patalpų skaičių kurioms reikia judesio jutiklio. Įvertinkite kuriose vietose galite padaryti išimtis ir kurias galite išskirti iš apsaugos sistemos. Šiuos darbus atlikite nepriklausomai nuo to ar apsaugos sistemą montuosite patys ar kreipsitės į specializuotą įmonę.

 

Durų, varstomų langų ir atskirų kambarių skaičius dažniausiai būna pirmas apsaugos sistemas montuojančių įmonių klausimas skaičiuojant galimą apsaugos sistemos įrengimo kainą. Taip galima nuspręsti kiek bus atskirų zonų ir kokia įranga tam bus tinkamiausia.

 

Jeigu turite papildomų techninių klausimų - nedvejodami kreipkitės į mus. Nemokamai ivertinsime, patarsime, pateiksime pasiūlymą.

Susisiekite su mumis!